کلیه دستگاههای تصفیه آب خانگی که از سیستم اسمز معکوس(RO) بهره می برند، از مکانیزم مشابهی برای تصفیه و بهینه کردن کیفیت آب استفاده می کنند.در همه مدلهای این دستگاهها معمولا یک سیستم پیش تصفیه وجود دارد که شامل سه عدد فیلتر می باشد:

  • فیلتر مرحله اول که یک فیلتر الیافی (۵ میکرون) می باشد و وظیفه آن حذف گل و لای و آلودگی های درشت معلق در آب می باشد.
  • فیلتر مرحله دوم فیلتر کربنی گرانولی می باشد که وظیفه جذب کلر و همچنین حذف بوی نامطبوع را بر عهده دارد.
  • فیلتر مرحله سوم در برخی از دستگاه فیلتر کربن بلاک و در برخی نیز فیلتر الیافی(۱ میکرون) می باشد.
  • بعد از سیستم پیش تصفیه و در مرحله چهارم ممبران را داریم که کار اصلی شیرین سازی آب را بر عهده دارد
  • و بعد از آن در دستگاههای شش مرحله فیلتر پست کربن و مینرال را داریم که جهت بالا بردن کیفیت آب شیرین شده از آنها سود می بریم.

سیستمی که در بالا بطور خلاصه و ساده آنرا مرور کردیم، در همه دستگاههای اسمز معکوس وجود دارند و دستگاههای این لاین(کیسی) نی زاز این قاعده مستثنی نیستند اما تفاوتها و مزایایی در این دستگاهها نسبت به دستگاههای کلاسیک (کارتریجی) وجود دارد که از جمله آنها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

۱. فیلترهای مورد استفاده در دستگاههای این لاین به دلیل اینکه داحل هوزینگ قرار نمی گیرند و باید تحمل فشار بالایی را داشته باشند، از مواد اولیه با کیفیت تری تولید می شوند.

۲. فیلترهای پیش تصفیه این لاین از نظر بهداشتی مناسب تر هستند زیرا مصرف کننده بعد از اتمام دوره عمر مفید این فیلترها آنها را بطور کامل عوض می کند در حالیکه در دستگاههای کارتریجی باید هوزینگ باز شده و فیلتر داخل آن با دست تعویض گردد و فیلتر جدید داخل هوزینگی که مدتهاست در حال کار است (و ممکن است دچار آلودگی میکروبی و باکتریایی شده باشد) قرار می گیرند.

۳. دستگاههای کیسی به لحاظ ابعاد کوچک تر و جمع و جورتر از دستگاههای کلاسیک هستند و برای مصرف کنندگانی که در فضای زیر کابینت خود محدودیت فضا دارند، این موضوع بسیار اهمیت پیدا می کند.

۴. در دستگاههای تولیدی ما که کل دستگاه(حتی مخزن) داخل یک محفظه بسته می باشد آلودگی های محیطی کمتری نسبت به دستگاههای کلاسیک متوجه دستگاه می باشد.

۵. زیبایی ظاهری که برای بسیاری از مشتریان اهمیت دارد در دستگاههای کیسی تولیدی ما جلوه بیشتری دارد و برخی از مشتریان این دستگاهها را روی کابینت و در معرض دید نیز قرار می دهند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!